Замовлення книг із сайту

Дорогі гості сайту. Ви можете замовити за ціною видавництва будь-які книги, відправивши листа з вашими побажаннями та координатами на E-MAIL: mido.mukachevo@rambler.ru

Про новий роман Мирослава Дочинця

«Горянин. Води Господніх русел»… Книга  зрілого письменника, зрілої людини.  Книга не для легкого поспішливого читання. Книга про життя. Таке, як воно є: з бідами і радощами, любов’ю і ненавистю, стражданням і насолодою, з щасливими хвилинами і гіркими розчаруваннями. Таке, яке треба любити і цінувати, яке треба прожити гідно.

Цей роман дуже багатоплановий. Тут чимало роздумів про сутність життя, про призначення людини на цій землі.  

Дуже сильною є тема рідного краю. Закарпатці, яких завжди використовували прийшлі пани як дешеву терплячу робочу силу, зображені дуже життєво, у всій багатогранності людських характерів. Вони сприймаються читачем не як літературні супергерої, а як близькі люди, що живуть поруч, яких, часом, у суєті і не розглядиш, а починаєш цінувати коли вже стає надто пізно. Проблеми патріотизму, любові до рідного краю подані дуже природно, без фальшивої тенденційності, а тому, впевнена, знаходять відгук у душах читачів.

 

Як і у «Вічнику» та «Криничарі», окремим персонажем виступає Природа. Це не тло, не заставка, це – невід’ємна частина сутності Горянина, а через нього – і читача. «Воздухи», які ми вдихаємо, вода, яку п’ємо, стають нами. У романі ніхто не вигукує  екологічних лозунгів, але образи Ріки, звірів, гір, дерев та й усієї природи загалом,  діють набагато вагоміше.

Дуже сильною у творі є тема Роду. Людина, як і дерево, сильна своїм корінням, а без нього ризикує стати перекотиполем. Ми хрестоматійно завжди захоплюємося ставленням кавказців до своїх старійшин. Мовляв, он як у них! а як у нас?..  Автор повертає нас лицем до того, що ми свідомо чи несвідомо забули, – до наших традицій поважати своїх пращурів.

Головний герой роману, пройшовши важкі випробування, на схилі літ відкриває для себе основні закони буття. Автор дає можливість читачеві осягнути це скоріше, без зайвих  жертв та втрат. Любов і зрада, батьки і діти, духовне і матеріальне, дочасне і вічне – багато чого в цих проблемах допомагає нам зрозуміти нелегкий досвід Горянина. Треба лише читати роман відкритим серцем. І книга відкриється тобі, «прочитає» твоє серце.

Попри мінорний лад оповіді, роман «Горянин» є дуже оптимістичним твором, насичений енергією спокою. Він не про те, як не впасти, – цьому вчить Біблія. Він про те, як піднятися і йти далі!

 

Олеся Маркович.

Газета «Мукачево», 25 січня 2013.

Додати коментар


Захисний код
Оновити